Call us toll free: +48 509 092 557
Top notch Multipurpose WordPress Theme!

Biurka z regulacją wysokości blatu do pracy stojącej i siedzącej

Wielogodzinna praca przy biurku może być męcząca i szkodliwa dla zdrowia, szczególnie jeśli nie zadbamy o odpowiednie meble biurowe. Wiele godzin w jednej pozycji siedzącej to niemal gotowa recepta na problemy ze zdrowiem w bliższej lub dalszej przyszłości. Jedynym sposobem na uniknięcie schorzeń kręgosłupa jest zadbanie o pozycję ciała. Bardzo pomocne są w tym meble do biura jak np. biurka z regulacją wysokości blatu do pracy stojącej i siedzącej. Dzięki niemu możemy regularni zmieniać swoją pozycję, co poprawi zarówno koncentrację, jak i uczucie komfortu.

 

Regulowane biurka sposobem na problem z kręgosłupem

Każda osoba, która pracowała w biurze lub w innym miejscu spędzając przy tym wiele godzin w pozycji siedzącej, doskonale zna uczucie zdrętwiałych, ociężałych nóg i przemęczonej głowy. Wiele godzin w jednej pozycji to nie tylko uczucie dyskomfortu, ale także jeden z głównych powodów problemów z kręgosłupem, który pojawia się w pewnym odstępie czasu. Meble biuro powinny być dokładnie dopasowane, jednak rzadko kiedy przejmujemy się dostosowaniem biurka i krzesła do własnych potrzeb. Zbyt mała ilość ruchu przy pracy (a przecież trwa ona zazwyczaj co najmniej 8 godzin!) przyczynia się do powstawania zaburzeń kręgosłupa. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest zakup biurka z regulowaną wysokością blatu, które umożliwi stosowanie go do pracy na stojąco oraz na siedząco. Zbyt długie siedzenie pogarsza również pracę mięśni i umysłu, ponieważ organizm się rozleniwia.  Siedząc przed komputerem przez wiele godzin z rzędu ma również negatywny wpływ na metabolizm, który ulega spowolnieniu. Do wad spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej należy także towarzyszące temu poczucie znużenia. Istnieje jednak sposób na zapobiegniecie problemom ze zdrowiem oraz z koncentracją.

 

detal biurka

 

Regulowane biurka – wygoda i praktyczność

Perspektywa problemów ze zdrowiem nie jest zachęcająca dla nikogo, dlatego przedstawiamy rozwiązanie do biura i domowego gabinetu – biurka z regulowaną wysokością blatu pozwala na pracę przy nim w pozycji siedzącej oraz stojącej. Możliwość pełnej regulacji umożliwia dokładne dopasowanie biurka do własnych potrzeb i wzrostu. Ludzki organizm rozpoznaje pozycję stojącą jako pozycję gotowości do działania i wzmożonej aktywności. Sprawia to, że zaczynamy pracować z lepszą efektywnością i skutecznością. Stanie wymaga od naszego organizmu większej pracy, ponieważ musimy utrzymywać pozycję pionową. Często przechodzimy także z nogi na nogę, więc angażujemy większą ilość mięśni. Zmniejsz to ryzyko problemów z metabolizmem i uczuciem znużenia. Najważniejsze jest jednak uniknięcie problemów z bólem kręgosłupa, szyi i karku. Taka pozycja jest również sposobem na spalenie dodatkowych kilogramów podczas pracy.

 

Połączenie pozycji stojącej i siedzącej z regulowanym biurkiem

Regulowane biurko daje możliwość pracy na stojąco, jednak stanie przez 8 godzin lub więcej również nie jest optymalnym rozwiązaniem. Wielogodzinne stanie także obciąża kręgosłup i przede wszystkim jest męczące dla nóg. Źle wpływa także na krążenie i funkcjonowanie stawów. Jeżeli jednak okresy pracy na stojąco będziemy przeplatać okresami pracy w pozycji siedzącej na wygodnym krześle, znajdziemy idealny balans, który będzie najkorzystniejszy dla zdrowia i produktywności. Regularne zmienianie pozycji ciała jest naturalnym sposobem na zapewnienie sobie komfortu i skutecznej pracy mózgu. Regulowane biurka są wykonane w taki sposób, aby móc je szybko obniżać i podwyższać. Łącząc praktyczne biurko z wygodnym krzesłem, odciążamy nasz kręgosłup oraz nogi. Podczas siedzenia kluczowe jest zachowanie wyprostowanej pozycji, natomiast podczas stania warto od czasu do czasu przespacerować się po pomieszczeniu lub chociaż lekko ugiąć nogi.

 

Regulowane biurka, czyli rozwiązanie dla wszystkich

Regulowane biurka to rozwiązanie, które może być stosowanie zarówno w dużych biurach, ale również w domu. Doskonale się sprawdzą w przypadku osób, których praca składa się z pracy na komputerze oraz innych czynności, jak np. tworzenie rysunków technicznych lub rozrysowywanie projektów. Takie czynności znacznie wygodniej przygotowywać na stojąco. Regulowane biurka znajdą również zastosowanie w pokojach dzieci i nastolatków. Pomimo tego, że nie pracują w podobnym wymiarze jak dorośli, to odrabianie prac domowych w połączeniu z okresem spędzonych na komputerze może sprawić, że okres spędzony w siedzącej pozycji będzie bardzo długi. Dzieci w okresie dojrzewania są szczególnie narażone na skrzywienia kręgosłupa, dlatego warto zastosować regulowane biurko i zachęcić młodzież do korzystania z niego.

 

Regulowane biurka należą do stosunkowo tanich mebli biurowych, niemniej jednak są bardzo istotne dla zdrowia i jakości wykonywanej pracy. Warto więc zastanowić się, jak opcja będzie najlepszą w Państwa przypadku. Z naszej strony możemy polecić biurka z regulowaną wysokością blatu, ponieważ dają one największą swobodę i oferują wiele możliwości.