Call us toll free: +48 509 092 557
Top notch Multipurpose WordPress Theme!

Szafy i regały

Szafy biurowe – jak wybrać odpowiedni rodzaj?

Przy wyborze szaf biurowych należy wziąć pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność danego modelu. Najbardziej powszechnym modelem jest szafa aktowa z drzwiami skrzydłowymi zamykanymi na zamek. Jest to mebel bardzo praktyczny. Segregatory i inna zawartość szaf znajduje się za drzwiami, więc nie ma wrażenia nieporządku, zamknięcie na zamek ogranicza dostęp do dokumentacji osobom niepowołanym, akta są poza tym mniej narażone na zakurzenie. W sytuacji, gdy konieczny jest łatwy dostęp do segregatorów, które wyjmowane są wielokrotnie w ciągu dnia, korzystny jest wybór regałów. Są one zwykle znacznie tańsze od szaf, jednak tu zalety się kończą. Dokumentacja szybko ulega zakurzeniu, łatwo o wrażenie chaosu i bałaganu, dostęp do dokumentów nie jest w żaden sposób ograniczony.

W biurach o ograniczonej powierzchni, zwłaszcza gdy szafy ustawione są wzdłuż ciągów komunikacyjnych proponowane jest zastosowanie szaf z drzwiami przesuwanymi lub szaf żaluzjowych. Szafy z drzwiami przesuwnymi mają jednak pewną wadę – pośrodku szafy, gdzie jedne drzwi chowają się za drugimi powstaje tzw. „martwa przestrzeń”, do której dostęp jest bardzo utrudniony, trzeba czasem wyjąć kilka innych segregatorów, po to, by móc dostać się do właściwego. Z tego właśnie względu zdecydowanie lepsze są szafy żaluzjowe, szafy z roletą. Po przesunięciu żaluzji zyskuje się niczym nie skrępowany dostęp do zawartości szafy.

Bardzo funkcjonalne są również podręczne szafki wiszące, z których można korzystać bez wstawania z miejsca, jeśli zawieszone są na odpowiedniej wysokości. Do prowadzenia kartotek, katalogów alfabetycznych przydatne są szafki z szufladami na teczki zawieszkowe – tzw. szafki kartotekowe. Znajdują one zastosowanie głównie w recepcjach, kadrach i wszędzie tam, gdzie prowadzone są różnego typu rejestry.

Firma Alcamo proponuje swoim klientom realizacje szaf i regałów nietypowych zarówno ze względu na wymiary jak również na pełnioną funkcję. Są to wyroby w pełni fabryczne realizowane pod pełną kontrolą technologiczną.

Zapraszamy do skorzystania z wiedzy i doświadczenia naszych konsultantów, którzy pomogą znaleźć rozwiązania najbardziej pasujące do Państwa biura.

Recent Works